#1 2015-10-14 12:01:26

traszka

Świerzak

Zarejestrowany: 2014-08-13
Posty: 7

nadążyć za zmianami

Jeszcze 25 lat temu zdobyłam uznanie sióstr, tylko dlatego że udało mi się założyć rodzicom mieszkającym na wsi telefon. Moje siostry, jedna mieszka w Krakowie, a druga w Poznaniu jeszcze wówczas nie miały telefonów domowych i było to ich pragnieniem. Niedawno dzwonił tata że wymieniają im kable na światłowody i będą mieć teraz wszystko. Telefon, internet i telewizję. A przynajmniej możliwość założenia, bo ja już przerzuciłam się na LTE, telefony komórkowe, a telewizji i tak nie mam czasu oglądać więc wzięłam pakiet za 1 zł z satelity. Czasem to tępo rozwoju mnie przeraża. Kiedy 20 lat temu wchodziły do powszechnego użytku komputery i programy do księgowania pamiętam strach księgowych. Cztery osoby rozliczały mały GS, gdy ja sama jako doradca prowadziłam już księgowość kilkunastu firm. Potem pojawiły się sklepy internetowe, e-konta i duża ilość programów ułatwiających funkcjonowanie firm. Niedawno na blogu http://www.marketplanet.pl/blog-i-zasoby/ czytałam  o programie ułatwiającym firmie zakupy. Teraz strach padł na dawnych zaopatrzeniowców celebrujących swoje posady. Platforma zakupowa umożliwiająca elektroniczne zawieranie transakcji, automatyczne ich księgowanie, kontrolowanie, rozliczanie. Tworzona baza certyfikowanych dostawców automatycznie dopuszcza ich do aukcji i przetargów bez konieczności sprawdzania ich wiarygodności. Na świecie dzięki takim transakcjom większość transakcji między firmami zawierana jest poprzez internet, właśnie dzięki takim platformą. W Polsce to dopiero 10 % rynku, ale w ciągu najbliższych lat ma to wzrosnąć do 40 %  . Pomyśleć, że jeszcze 10 lat temu były firmy-krzaki wystawiające faktury na dostawy z nieistniejących firm, a teraz do weryfikacji wystarczy rejestr CIEDG. Nawet by zawrzeć jakąś umowę nie musimy już robić ksera zaświadczenia i regonu bo wszystko można sprawdzić online.
To nasz świat który jest bardzo online.
A na wsi ...
W tym tygodniu widziałam jak jakiś dziadek w punkcie naprawy AGD płacił za naprawę zwykłego odkurzacza 75 zł. Nowe takie same są w internecie za 70 zł, a w marketach w czasie promocji nawet poniżej 50 zł.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
sala na komunię świdnica etui iphone 15 dealer mg gdańsk